FK Pšovka - SK Bakov n. Jizerou 1:8 (0:1)

09.05.2015 12:30

Zápas, na který jsme se těšili, ale který se nakonec odehrál spíš z povinnosti. Oproti minulému utkání chyběli Tom, Škraby, Fixa, Honzík Müller, Švecíno. Naopak přibyli Havran (po třítýdenní pauze), Štefan, Dan, Vítek (poprvé na jaře) a Kosák. Hrstič se přesunul z brány do zálohy. Z kluků, kteří byli na pátečním tréninku dnes nastoupili 4. Takže takhle to u nás funguje. Ale nebudeme plakat...

Vítek

Petr        Víťa "C"      Kuba        Romča

Štefan (Hrstič)  Havran   Půďa     Dan

Váša        Kosák

Pokusili jsme se to zabetonovat a to se taky v prvním poločase se štěstím dařilo. Dostali jsme gól po přímém kopu z hranice vápna, který byl opravdu nechytatelný. Pak nás několikrát zachránilo břevno nebo nepřesná muška bakovských střelců. My jsme se snažili jakž takž hrát fotbal, ale prostě to nestačilo, za půlicí čáru jsme se prakticky nedostávali. Ale zahuštěným prostorem a bojovností jsme soupeři alespoň ztěžovali střelecké pozice, takže si moc opravdu tutových příležitostí nevypracoval. Po poločase panovala s naším výkonem spokojenost, protože na víc kluci evidentně neměli.

V druhém poločase přišlo to, co jsem tušil a čeho jsem se obával. Došly nám síly - a to jak fyzické, tak zejména psychické. Do branky nám začal padat jeden gól za druhým, v našem vápně pobíhaly spousty osamocených bakovských kluků. Střílet z dálky mohli úplně nerušeně... Ač byl jediný předzápasový pokyn, že nesmíme přestat hrát za jakéhokoli stavu, opět jsme ho nedokázali dodržet. Hra se úplně rozpadla a šikovní hráči soupeře si s naší rozhozenou, odevzdanou a málo početnou obranou snadno poradili. Vytvářeli si spoustu jasných šancí a nebýt Vítka v brance a štěstí, nemuselo zůstat jen u osmi gólů v naší síti. Dosáhli jsme alespoň čestného úspěchu, ovšem draze vykoupeného. Váša vybojoval penaltu, kterou Havran proměnil, ovšem faulovaný Váša musel pro zranění střídat. Snad nebude problém s kolenem vážný. A tak jsme zápas dohrávali se 4 (!) hráči věku starších žáků v sestavě. Havran se navíc posledních 20 minut po hřišti jen ploužil, což se ale dalo čekat - pro návrat po dlouhé pauze existují i vhodnější zápasy.